OYUN'2020 Kuantum oyun hackathonu (3).pn

QOyun'2020 Kuantum Oyun Hackathonu

QTurkey olarak yeni bir hackathonla sizlerle bir araya geliyoruz. QOyun Kuantum Oyun Hackathonu Monster Gaming Lab ana sponsorluğunda 26-27 Aralık tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. QOyun Hackathon'u tasarımcıları, oyun geliştiricileri ve kuantum teknolojileriyle ilgili kişileri bir araya getirerek birlikte kuantum oyunlar geliştirmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. 

 

Kuantum oyun nedir?

Kuantum fiziği üzerine hazırlanmış soru cevap veya yalnızca eğitsel içerik barındıran oyunlar değil temel oyun mekaniklerinde kuantum fiziğinin özelliklerini (süperpozisyon, dolanıklık, bağlamsallık vbg.) barındıran oyunlardır.

Kuantum oyun örnekleri sizlerle hackathon öncesi süreçte paylaşılacaktır. Etkinlik kapsamında kuantum oyunlar alanında deneyimli uzmanlar da hackathon öncesi sunumlar gerçekleştirecektir.

 

İşleyiş

Hackathonun başlangıcında katılımcılara açıklanan tema çerçevesinde ekipler iki gün süresince oyunlarını geliştirecekler ve sunacaklardır. Etkinlik öncesinde ekiplerin veya ekip kurmak isteyen kişilerin birbiriyle tanışması için ve etkinlik süresince iletişim ve çalışmalar için discord uygulamasını kullanacağız. Oyun geliştirme sürecinde sorularınız için mentörlerimiz sizlerle olacaktır. Etkinlik sonunda sunumlar jüriler tarafından mobil ve masaüstü oyun kategorileri altında değerlendirilecektir. 

 

Katılım Koşulları

Hackathona katılım ücretsizdir. Hackathona oyun yazılımı, tasarım veya kuantum teknolojileri alanlarından bir veya birkaçında deneyimi olan herkes başvurabilir. Hackathona grubunuzla başvurabileceğiniz gibi bireysel olarak da başvuru yapmanız mümkündür. Bireysel olarak başvuran kişiler hackathon öncesinde ekiplerini discord kanalımızdan oluşturabilir ya da düzenleme kurulundan bu konuda destek alabilirler. Grup olarak katılacak kişilerin de her bir grup üyesi başvuru formunu doldurmalıdır.

 

Ödüller

QOyun Hackathon'ununda kazanan gruplar için toplam ödül miktarı 10.000 TL olup ayrıca kazanan ekiplere oyunlarını oyun platformlarında yayınlamak için 100 dolara kadar maddi destek de sağlanacaktır. Geliştirilen oyunlar temaya uygunluk, yaratıcılık/ tasarım, özgünlük, kuantumluk gibi kriterlere göre değerlendirilecektir. 

 

Önemli Tarihler

QGame Talks: 12-13 Aralık

Son Başvuru: 18 Aralık

Ekiplerin Oluşturulması: 19-20 Aralık

Hackathon Başlangıcı: 25 Aralık 20:30

Jüri Sunumları: 27 Aralık 16:00

Ana sponsorumuz

Monster Gaming Lab, oyun fikirlerinin ortaya çıktığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla paylaşıldığı bir girişimcilik programıdır. Detaylı bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz:  www.monstergaminglab.com

Yardımcı Sponsorlarımız

L4Y Learning For Youth GmbH, gençlik çalışmaları alanında faaliyet gösteren bir Alman firmasıdır. Detaylı bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz: https://learningforyouth.org/

The First Quantum Technologies Community in Turkey

Acting as a gathering ground for quantum-enthusiasts

©2019 by QTurkey

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White LinkedIn Icon