QTurkey Student Branches

 

QTurkey olarak üniversite öğrencileri ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek, kuantum teknolojileri alanına daha çok lisans öğrencisini dahil edebilmek ve alanın yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla QTurkey Student Branches (QTurkey Üniversite Temsilciliği) oluşumunu hayata geçirmeye karar verdik. 

 

QSB ne yapar?

 

Bulunduğu üniversitede konuşma, atölye, eğitim gibi eğitsel ve tanıtıcı etkinlikler düzenler, yeni üyelerin katılımını destekler. QTurkey ile işbirliği içerisinde çalışarak QTurkey etkinliklerinde görev alır. Diğer üniversitelerdeki QTurkey öğrenci temsilcileriyle bir araya gelerek farklı topluluklar arasındaki etkileşimin sağlanması konusunda yardımcı olur.

 

Nasıl QSB olunur?

 

Bulunduğunuz üniversitede en az iki farklı bölümden 4 lisans/yüksek lisans/doktora öğrencisi bir araya gelerek üniversitenizde QTurkey Student Branch kurulması için başvurabilirsiniz. Tüm üyelerin kuantum teknolojileri konusunda deneyimli ya da bilgi sahibi olması gerekmiyor. Organizasyon, tasarım, yazılım gibi farklı alanlarda destek sağlayabilecek ve bir topluluk oluşturma konusunda istekli herkes ekipte yer alabilir.

 

Bu 4 kişi kurucu üye olacak olup, QTurkey Student Branch kurulduktan sonra yeni üyelerin de katılımını teşvik edeceklerdir. En az 1 üyenin daha önce Bronze atölyesine katılarak tamamlamış olması tercih sebebidir.

 

Neden QSB?

 

QTurkey, Türkiye’deki ilk kuantum teknolojileri topluluğu olma özelliğini taşımaktadır. QTurkey Student Branch’in aktif bir alt kolu olarak sizler de aramıza dahil olabilir, bu yeni ve heyecanlı alanda Türkiye’deki ilkleri beraber gerçekleştirirken bunun bir parçası olabilirsiniz.

 

QTurkey aynı zamanda 11 farklı ülkede aktif olan QWorld topluluğunun üyelerinden biridir. QTurkey ağına dahil olarak dünya çapında bu alan üzerinde çalışan farklı araştırmacılarla ve ilgili insanlarla bir araya gelme şansına sahip olacaksınız.

 

Beklentilerimiz Neler?

 

QTurkey Student Branch’in devamlılığı için kurulduktan sonra ilk 6 ay içerisinde bir etkinlik düzenlemenizi bekliyoruz. Bu bir konuşma, bir atölye ya da bir çalışma grubu olabilir. Konuşmacı konusunda bizden destek alabilirsiniz.

 

Ekipten en az 2 üyenizin aktif olarak QTurkey altında görev almasını bekliyoruz.

 

QTurkey tarafından mentor yetiştirme programı düzenlenmesi durumunda en az 2 üyenizin bu programa katılmasını bekliyoruz. 

Nasıl Başvurabilirsiniz?

 

Bulunduğunuz üniversitede en az  2 farklı bölümden 4 lisans/yüksek lisans/doktora öğrencisi bir araya gelerek üniversitenizde QTurkey Student Branch (QSB) kurulması için başvurabilirsiniz. Bu 4 kişi kurucu üye olacak olup, QTurkey Student Branch kurulduktan sonra yeni üyelerin de katılımını teşvik edeceklerdir. En az 1 üyenin daha önce Bronze atölyesine katılarak tamamlamış olması tercih sebebidir.

 

Bir üyenin temsilci seçilerek QTurkey ile olan koordinasyonu sağlaması gerekmektedir.

 

Başvuru Formunda aşağıdaki bilgiler yer almalıdır:

 

  • QTurkey Student Branch adı (Örneğin QSB Boğaziçi)

  • Ekip temsilcisi

  • Ekip üyelerinin adı/bölümü/sınıfı/e-mail adresi

  • Her ekip üyesi için, ekip üyesinin motivasyonunu açıklayan 1-2 cümlelik kendilerini tanıttıkları bir yazı Başvuru Formu info@qturkey.org adresine mail atılmalıdır. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde ekipten bir mail adresi almaları istenecek ve ekip için logo hazırlanacaktır.

The First Quantum Technologies Community in Turkey

Acting as a gathering ground for quantum-enthusiasts

©2019 by QTurkey

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White LinkedIn Icon